9 marca 2022

Sztachety plastikowe są częścią balustrad.

Sztachety plastikowe są wartościowym składnikiem balustrad.

Rodzaje balustrad i sztachety plastikowe z tworzyw sztucznych
Wielu wykonawców rządowych Stanów Zjednoczonych zostało zakontraktowanych na budowę i naprawę balustrad z tworzyw sztucznych od ponad 20 lat. Plastikowe balustrady są od lat stosowane w takich miejscach jak schody przeciwpożarowe, poręcze i ogrodzenia obwodowe. Jednak dopiero niedawno wiele agencji rządowych zaczęło uwzględniać plastikowe poręcze w swoich rekomendacjach ofertowych dla projektów w całym kraju. Dlatego.

To jest zdjęcie ze strony: https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-akustycznych/#prettyPhoto
Sztachety plastikowe w ogrodzeniu plastikowym.

Ilość nadużyć, jaką plastikowa balustrada otrzymuje w twoim domu lub firmie, jest oszałamiająca. Wielu właścicieli jezior zatrudni wykonawcę, który naprawi problem, a następnie zwróci się do kilku innych firm o oferty na to samo zadanie. Każda firma przedstawi własną specyfikację oferty dotyczącą ilości robocizny, którą pobiera, a następnie porówna te oferty z pierwotną ofertą.

Jeśli jedna z ofert zawiera więcej niż tylko koszty robocizny, może to wywołać uśmiech, ale nie ułatwi ci to ustalenia, kto naprawdę wygra ten konkurs. Ze względu na wytrzymałość i elastyczność winylu, producenci zastąpili stare plastikowe balustrady nowymi wersjami, które mają zamiast tego stalowe śruby oraz śruby wpuszczane i czopowe. Jeśli spojrzałeś na starą winylową balustradę, wiesz, że miała czop i dziesięć śrub i nic więcej – to dlatego, że te śruby były z litego mosiądzu lub miedzi. W dzisiejszych czasach można znaleźć plastikowe balustrady wykonane za pomocą stalowych śrub lub nawet mosiądzu, ale większość wykonawców nadal zaleca używanie śrub czopowych i dziesięciocalowych podczas wykonywania nowej konstrukcji.

Sztachety plastikowe można używać bez konsekwencji negatywnych.

Dlaczego? Zasadniczo dolna szyna (część, w której balustrada dotyka podłoża) jest tym, co sprawia, że ​​całość jest sztywna. Bez dolnej poręczy ciężar ludzi i sprzętu siedzącego na poręczy mógłby zmiażdżyć poręcz i spowodować jej złamanie lub wygięcie. Ponadto konstrukcja starszych balustrad powodowała, że ​​były one albo wykonane z bardzo szerokiego drewna, albo bardzo wąskie z tworzywa sztucznego. Wąski profil sprawiał, że niektóre tralki nie uderzały o ziemię, co powodowało mniejszy opór, gdy poruszały się pod wiatr. Teraz nowa balustrada z tworzywa sztucznego ma większą krzywiznę, dzięki czemu słoje drewna nie uderzają o ziemię, a więcej słojów zapewnia większą sztywność.

Chociaż być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, jednym z powodów, dla których plastikowa balustrada jest lepsza niż starsze style, jest górna szyna. W przeciwieństwie do drewnianej tralki, górna szyna z tworzywa sztucznego sięga aż do ziemi. Powodem tego jest to, że plastik jest znacznie mocniejszy niż drewno, dzięki czemu może wytrzymać znacznie większe obciążenia i naprężenia.

Długa eksploatacja sztachet plastikowych.

Nowy styl balustrady czyli sztachety plastikowe https://4mw.pl/sztachety-plastikowe-rozne-materialy-pod-nazwa/ z tworzywa sztucznego wykorzystuje również mniejsze tralki niż starsze style. Mniejsze tralki sprawiają, że dolna szyna jest sztywniejsza, aby nie zmiażdżyła ani nie pękła pod wpływem naprężeń. Wielokrotnie, jeśli balustrada jest stara, zawiera małe metalowe kliny, które przyczepiają się do każdej strony każdej tralki. Te kliny są często wykonane z cienkiego metalu, który łatwo pęka pod wpływem naprężeń. W nowym plastikowym stylu te kliny zniknęły, a zamiast nich zastosowano pustą stalową rurę.

Nowe okrągłe kształty „S”, przez które przechodzi górna szyna, to zazwyczaj aluminiowe pręty wzmacniające o prostokątnym kształcie. Stosowane są na spodach szyn jak i na całej długości. Wzmocnienia aluminiowe są zwykle oddalone od siebie o ćwierć cala, co oznacza, że ​​zazwyczaj są w stanie wytrzymać duży ciężar. Dzięki temu dolna szyna pozostaje bezpieczna, ale nie ulega zgnieceniu pod wpływem naprężeń. Poręcz przechodzi następnie nad aluminiowymi prętami zbrojeniowymi.

Trzeci typ to rękaw na słupek. Jest to przekrój odcinka balustrady, w którym drewniany słupek nakłada się na system balustrad. Odbywa się to tak, że system można podeprzeć bez żadnych przerw w środku ramy. Plastikowe systemy balustrad są bardzo przystępne cenowo, ponieważ mogą być wykonane z bardzo prostych i niedrogich materiałów. Metalowe balustrady są drogie, ponieważ materiały, z których są wykonane, są droższe w produkcji. Plastikowe balustrady to bardzo ekonomiczny wybór i często można je znaleźć na drewnianych słupkach klasy budżetowej.

 

 

Powrót do strony głównej