19 kwietnia 2024

Archiwizacja danych czy potrzebna wykonanie kopi zapasowych?

archiwizacja danych Zalety korzystania z systemu archiwizacji danych

Archiwizacja danych jakie są korzyści?
archiwizacja danych Prolan

archiwizacja danych Archiwizacja danych to proces przekształcania kopii zapasowych danych w ich nową wersję. Aby śledzić wszystkie zmiany w danych Twojej firmy, musisz stworzyć serwer kopii zapasowych, który będzie przechowywał wszystkie kopie zapasowe dla Ciebie. Serwery kopii zapasowych pomagają w tworzeniu kopii danych na innym komputerze, dzięki czemu można je odzyskać w przypadku awarii systemu lub utraty danych. Są one używane najczęściej w połączeniu z deduplikacją danych i w żaden sposób nie zastępują serwera głównego. Są one świetne do pomocy firmom z wymaganiami przechowywania danych o znaczeniu krytycznym i tak długo, jak używasz ich zgodnie z wymaganiami firmy, przekonasz się, że są one niezwykle przydatne i ekonomiczne.

Archiwizacja danych z programów księgowych czy i kiedy jest potrzebna Backup danych dla przedsiębiorstwa?

Nie tylko przedsiębiorstwa wymagają archiwizacji danych; również pojedyncze komputery, laptopy i serwery pracujące pod dowolnym systemem operacyjnym, od Linuxa po Windows, muszą mieć jakąś formę serwera kopii zapasowych. Jeśli jesteś użytkownikiem domowym, również możesz skorzystać z deduplikacji danych. Twój dysk twardy stale powiększa się o nowe pliki i zanim się obejrzysz, zabraknie na nim miejsca. Używanie maszyn wirtualnych jest najłatwiejszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Archiwizacja danych z programów księgowych czyli tworzenie danych zapasowych dla małych firm.

Komputery wirtualne (Virtually) łączą się z Internetem, aby udostępnić Ci w pełni funkcjonalny system operacyjny, a także program do tworzenia kopii zapasowych. Nazywa się je komputerami wirtualnymi, ponieważ można je dosłownie podłączyć do wielu komputerów zdalnych w celu tworzenia kopii zapasowych. Można to zrobić za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej i są one bardzo tanie. Ponieważ cały dysk twardy nie jest archiwizowany, na jednej z takich maszyn wirtualnych można przechowywać cały dysk twardy. Można również podłączyć cały dysk twardy do usługi hostingowej, gdzie można uzyskać dostęp do danych z dowolnego komputera podłączonego do sieci WWW.

Czym jest archiwizacja danych czyli Backup danych z ważnych programów?

Kolejną korzyścią z archiwizacji jest wyeliminowanie konieczności tworzenia kopii zapasowych plików na płytach CD i DVD. Można archiwizować całe dyski twarde, jak również całe komputery i sieci, a następnie po prostu zaplanować oprogramowanie do automatycznego wykonywania kopii zapasowych, gdy są one potrzebne. Dzięki tej nowej funkcji możesz uzyskać natychmiastową deduplikację danych, gdy tylko pojawią się nowe funkcje dodane do witryny lub aplikacji.

Wiele aplikacji zawiera obecnie własne dane, co utrudnia innym aplikacjom komputerowym uzyskanie dostępu do danych znajdujących się na dysku twardym. Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows, może on zawierać ustawienia aplikacji, które są rozproszone w różnych plikach na dysku twardym. Jeśli cały dysk twardy został wyczyszczony, pliki, które nie zostały utracone w wyniku wymazania przez wirusy lub w inny sposób, mogą zawierać ustawienia programów, których wiele aplikacji nie może już odczytać. Przed zainstalowaniem nowego oprogramowania można zarchiwizować cały dysk twardy, aby mieć do niego łatwy dostęp.

Archiwizacja przynosi również inne korzyści. Na przykład, jeśli używasz aplikacji Microsoft Sharepoint, możesz pobrać dane z istniejącej bazy danych np. lub cPanel i przechowywać je w nowej wersji. Dzięki temu użytkownicy aplikacji Sharepoint będą mogli wyszukiwać dane bez konieczności otwierania samej bazy danych. Możesz również zapisać dane na nowych wersjach, tak aby były one dostępne na wielu serwerach, wielu stacjach roboczych i wielu komputerach. Może to pomóc w odzyskiwaniu danych po awarii lub w przypadku aplikacji o znaczeniu krytycznym, w których odzyskiwanie danych po awarii jest jednym z podstawowych problemów.

?

System archiwizacji danych może również chronić poufną komunikację klient-serwer i dane. Może on również pomóc w kwestiach zgodności z przepisami. Architektura systemu plików może obejmować scentralizowany system kontroli, przepływu pracy i archiwizacji danych, który jest niezbędny do zachowania zgodności z przepisami Sarbanes-Oxley i innymi krajowymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych. System archiwizacji danych może obejmować usługę aplikacji, Workstation Manager, eConnect, Microsoft Application Service, Terminal Server, Java Server, IBM iWork lub Sybase Worklight. Rozwiązania te mogą pomóc Twojej firmie w archiwizacji danych z dowolnej lokalizacji.

Kiedy spojrzysz na rozwiązanie mając na uwadze te zalety, prawdopodobnie będziesz chciał zakupić rozwiązanie od dostawcy usług archiwizacji danych. Biznes eCommerce zazwyczaj wymaga architektury klient-serwer w celu zachowania zgodności ze wszystkimi zasadami określonymi przez Sarbanes-Oxley, która wymaga, aby kopia zapasowa była dostępna dla wszystkich stron. Większość dostawców eCommerce posiada takie rozwiązania i są one całkiem skuteczne. Istnieje wiele opcji dostępnych na rynku, więc opłaca się rozejrzeć przed podjęciem decyzji. Szukaj rozwiązań eCommerce, które zapewniają kompleksową kopię zapasową, jak również możliwość przywrócenia z każdej wersji funkcji.

Dane adresowe:

Akte Archiwizacja danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora